

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, szczególnie w kwestiach kadrowo-płacowych. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z tym obszarem działalności firmy, warto powierzyć to zadanie doświadczonym księgowym. Jak w praktyce wygląda ta współpraca i dlaczego warto ją podjąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
W ostatnim czasie wykorzystanie nowych technologii stało się coraz bardziej popularne w niemal każdej dziedzinie życia. Podobnie stało się z obowiązkiem ukończenia szkolenia z BHP. Forma ta jest niezwykle korzystna dla pracodawców, którzy zatrudniają pracowników do pracy zdalnej i nie mają możliwości przeprowadzenia testów w siedzibie firmy. Jakie jeszcze zalety ma prowadzenie szkoleń z BHP przez internet? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Pojawienie się zarzewia ognia w budynku, w którym przebywają ludzie, oznacza poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Właściwy sposób zachowania może pozwolić na uniknięcie poparzeń związanych z wysoką temperaturą oraz pojawieniem się płomieni, a także zatrucia gazami pożarowymi. Sposobem na zdobycie potrzebnych w takich sytuacjach kompetencji jest fachowo przeprowadzone szkolenia przeciwpożarowe. Przekonajmy się, jakie uregulowania wskazują na konieczność ich odbywania i sprawdźmy, jakie elementy zawiera ich program.
Prowadzenie biznesu niezależnie od formy prawnej, w jakiej działa firma, wiąże się z koniecznością dokonywania odpowiednich zapisów księgowych oraz obliczania i odprowadzania podatków. Na przedsiębiorcy ciąży też obowiązek rozliczania się z ZUS-em, a także zajmowania się sprawami kadrowo-płacowymi. Z uwagi na potrzebę biegłej znajomości przepisów dotyczących podatków, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych obsługę obowiązków księgowych i niezbędnych formalności z nimi związanych najlepiej powierzyć sprawdzonemu biuru rachunkowemu. Przekonajmy się, czym warto kierować się przy jego wyborze.
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością rozliczania podatków, poświęcania czasu sprawom księgowym, ale także wieloma formalnościami związanymi z naliczaniem płac, składek na ZUS oraz obsługą kadrową. Ze względu na skomplikowane przepisy oraz zakres niezbędnych do wykonania czynności składających się na sprawy pracownicze, podobnie jak kwestie rachunkowości, zajmowanie się nimi najlepiej zlecić sprawdzonemu biuru księgowemu. Przekonajmy się, co składa się na obsługę kadrową firmy.
Główny cel badania sprawozdań finansowych to uwiarygodnienie informacji, które dane przedsiębiorstwo prezentuje. Nie mniej istotne jest także utrzymanie i zapewnienie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Wiarygodność danego sprawozdania finansowego określa niezależny kontroler finansowy. Przyjrzyjmy się jakie są dokładnie etapy przeprowadzenia prawidłowego badania sprawozdań finansowych.
Zgodnie z przepisami obowiązującego prawa każdy pracodawca ma obowiązek skierowania swoich pracowników na szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia te należy przeprowadzić zarówno przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków służbowych, jak i już w trakcie pełnienia obowiązków zawodowych. W Polsce obowiązkowo przeprowadza się dwa rodzaje szkoleń BHP. Jakie to szkolenia i dlaczego uczestnictwo w nich jest ważne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Przepisy prawa podatkowego wciąż zmieniają się i ulegają różnym aktualizacjom, dlatego pomoc biur rachunkowych okazuje się być nieoceniona w wielu przypadkach, w których bezpośrednio stykamy się z prawem podatkowym. Zła jego interpretacja może bowiem kosztować nas niemałe pieniądze.
Celem, dla którego stworzono zasady bezpieczeństwa i higieny pracy jest ochrona zdrowia oraz życia pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach. Przepisy te przyczyniają się też do zwiększenia dobrostanu zatrudnianych osób, zwłaszcza dzięki zwiększeniu świadomości przedsiębiorców, którzy sami muszą przejść przez tego typu szkolenia i powinni wdrażać bezpieczne rozwiązania w swoich firmach.
Pełna księgowość stanowi najbardziej zaawansowaną i skomplikowaną formę prowadzenia ksiąg handlowych. Właśnie dlatego do jej wykonywania są zobligowane ściśle określone przedsiębiorstwa, których spis można znaleźć w ustawie o rachunkowości. Jakie są to podmioty i jakie działania wchodzą w zakres pełnej księgowości?