Yellowfrog - logo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością rozliczania podatków, poświęcania czasu sprawom księgowym, ale także wieloma formalnościami związanymi z naliczaniem płac, składek na ZUS oraz obsługą kadrową. Ze względu na skomplikowane przepisy oraz zakres niezbędnych do wykonania czynności składających się na sprawy pracownicze, podobnie jak kwestie rachunkowości, zajmowanie się nimi najlepiej zlecić sprawdzonemu biuru księgowemu. Przekonajmy się, co składa się na obsługę kadrową firmy.

Co wchodzi w zakres obsługi kadrowej?sprawozdanie finansowe

W ramach obsługi kadrowej biuro rachunkowe zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z formalnościami dotyczącymi zatrudnienia. Będzie to przede wszystkim prowadzenie akt osobowych, w których muszą się znaleźć wszelkie informacje na temat istniejącego stosunku pracy. Równie ważne będą kwestie przygotowywania umów o pracę oraz ich przedłużania lub wypowiadania, sporządzenia świadectw pracy, a także obsługi umów cywilno-prawnych – zleceń i umów o dzieło. Istotne jest rozliczanie urlopów oraz ich terminowego wykorzystywania. Do zadań związanych ze kwestiami kadrowymi należy też dbanie o to, by pracownicy dostarczali na czas niezbędne zaświadczenia lekarskie potrzebne zarówno przy rozpoczynaniu pracy, jak i po dłuższej obecności. Znaczenia ma także kontrola wypełniania obowiązków związanych ze szkoleniami bhp i ppoż.

Co składa się na dokumentację kadrową?

Ważną częścią obsługi kadrowej jest prowadzenie odpowiedniej dokumentacji w postaci akt osobowych. Muszą one zawierać dokumenty związane z ubieganiem się o zatrudnienie, podpisaniem umowy i zdarzeniami mającymi miejsce podczas jej trwania, a także ustaniem zatrudnienia oraz odpowiedzialnością pracownika. W aktach znajdą się m.in. wcześniejsze świadectwa pracy, potwierdzenia wykształcenia i kompetencji zawodowych, badania lekarskie, a także wszelkiego rodzaju zaświadczenia związane z konkretnym zawodem lub stanowiskiem. Dokumentacja osobowa to także np. kwestionariusz osobowy, zaświadczenia o szkoleniu BHP czy umowa o zakazie konkurencji.

KONTAKT

Mapy Google

Adres

ul. B. Chrobrego 22/2
85-047 Bydgoszcz

Czynne

Poniedziałek–Piątek
7:00–15:00

Zadzwoń