Yellowfrog - logo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prowadzenie biznesu niezależnie od formy prawnej, w jakiej działa firma, wiąże się z koniecznością dokonywania odpowiednich zapisów księgowych oraz obliczania i odprowadzania podatków. Na przedsiębiorcy ciąży też obowiązek rozliczania się z ZUS-em, a także zajmowania się sprawami kadrowo-płacowymi. Z uwagi na potrzebę biegłej znajomości przepisów dotyczących podatków, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych obsługę obowiązków księgowych i niezbędnych formalności z nimi związanych najlepiej powierzyć sprawdzonemu biuru rachunkowemu. Przekonajmy się, czym warto kierować się przy jego wyborze.

Co powinno decydować o skorzystaniu z usług konkretnego biura?

rozliczeniaProwadzenie usług w zakresie księgowości nie wymaga obecnie posiadania żadnych uprawnień potwierdzających posiadanie niezbędnych umiejętności w tym zakresie. Przy szukaniu właściwej firmy, warto więc dokładnie sprawdzić, jakie kompetencje zawodowe mają jego pracownicy. Istotne będzie zarówno odpowiednie wykształcenie kierunkowe, jak i nabyte podczas dotychczasowej kariery doświadczenie. Ważny jest zakres świadczonych usług – z punktu widzenia klienta najwygodniej, jeżeli wszystkie zadania związane z obsługą księgową tj. wypełnianiem ksiąg rachunkowych oraz przygotowaniem i rozliczaniem deklaracji podatkowych, zajmowaniem się kwestią kadr, płac i BHP będzie można zlecić jednemu podmiotowi. Dodatkową zaletą okaże się też pomoc przy innych obowiązkach ciążących na pracodawcy np. szkoleniach ppoż.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dodatkowymi atutami, które warto brać pod uwagę, są ponadto dbanie o dobry kontakt z klientem oraz dogodne warunki współpracy i jej organizacja. W grę wchodzą tu nie tylko koszty świadczonych usług, ale także zasady i terminy przekazywania dokumentacji, możliwość reprezentowania przedsiębiorcy przed organami skarbowymi albo ZUS-em. Do pożądanych cech biura rachunkowego należy też dbałość o ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników, co daje klientom gwarancję, że wszystkie rozliczenia będą dokonywane zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami.

KONTAKT

Mapy Google

Adres

ul. B. Chrobrego 22/2
85-047 Bydgoszcz

Czynne

Poniedziałek–Piątek
7:00–15:00

Zadzwoń