Yellowfrog - logo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ostatnim czasie wykorzystanie nowych technologii stało się coraz bardziej popularne w niemal każdej dziedzinie życia. Podobnie stało się z obowiązkiem ukończenia szkolenia z BHP. Forma ta jest niezwykle korzystna dla pracodawców, którzy zatrudniają pracowników do pracy zdalnej i nie mają możliwości przeprowadzenia testów w siedzibie firmy. Jakie jeszcze zalety ma prowadzenie szkoleń z BHP przez internet? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Zalety korzystania z e-learningu

szkolenie onlineNajwiększą zaletą korzystania ze szkoleń z BHP w formie online jest wygoda dla pracodawcy i samych pracowników - nie wymaga ona fizycznej obecności zainteresowanych, co pozwala na brak konieczności organizacji przestrzeni, a jednocześnie obniżenie kosztów. E-learning nie dezorganizuje także pracy firmy i wpływa na oszczędność czasu. Wykonanie testu online często wiąże się również z mniejszym stresem, a pracownik w każdej chwili może wrócić materiałów szkoleniowych. Te są również bardziej atrakcyjne - mogą zawierać filmy, animacje oraz interaktywne elementy, które wpływają na zaangażowanie pracownika.

Czy wszystkie szkolenia BHP można przeprowadzić online?

Szkolenia w pierwszym dniu pracy oraz szkolenia okresowe z BHP można zorganizować w formie online wyłącznie w określonej grupie zawodów:

  • pracownicy administracyjno-biurowi,
  • pracownicy na stanowiskach kierowniczych,
  • pracownicy inżynieryjno-techniczni.

Do e-learningu kwalifikują się również takie zawody jak lekarz czy nauczyciel. Szkolenie z BHP online nie jest natomiast przeznaczone dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Te muszą odbywać się stacjonarnie co 3 lata, a w przypadku prac szczególnie niebezpiecznych nawet co roku. Dotyczy to zarówno szkoleń wstępnych, jak i okresowych.

KONTAKT

Mapy Google

Adres

ul. B. Chrobrego 22/2
85-047 Bydgoszcz

Czynne

Poniedziałek–Piątek
7:00–15:00

Zadzwoń