Yellowfrog - logo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, szczególnie w kwestiach kadrowo-płacowych. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z tym obszarem działalności firmy, warto powierzyć to zadanie doświadczonym księgowym. Jak w praktyce wygląda ta współpraca i dlaczego warto ją podjąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie usługi obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

płaceDo administracyjnych obowiązków pracodawcy należy szeroko pojęte prowadzenie dokumentacji kadrowej dot. zatrudnianych pracowników. Większość firm oferujących usługi związane z obsługą kadrowo-płacową zapewnia więc takie świadczenia jak prowadzenie ewidencji danych osobowych pracowników i teczek pracowniczych oraz sporządzanie list płac. Obsługa kadrowo-płacowa obejmuje także kontrolę terminowości wypłat, badań lekarskich i ważności szkoleń BHP pracowników. W zakres pełnionych usług wchodzi także przygotowywanie różnego rodzaju umów dotyczących zatrudnienia. Istotne znaczenie ma również prowadzenie ewidencji czasu pracy oraz przygotowywanie dokumentacji do ZUS, US i innych instytucji państwowych.

Zalety współpracy z księgowością zewnętrzną

Prowadząc księgowość w Bydgoszczy, zachęcamy do korzystania z usług księgowości zewnętrznej ze względu na niższe koszty niż w przypadku zatrudnienia własnych księgowych. Są one związane z wynagrodzeniem, szkoleniami, urlopami, a także z zakupem oprogramowania i sprzętu. Wynajęcie zewnętrznej firmy księgowej pozwala też na większą elastyczność i dostosowanie usług do bieżących potrzeb firmy. Zewnętrzne firmy księgowe zatrudniają specjalistów z doświadczeniem w dziedzinie księgowości i finansów. Jeśli przedsiębiorca sam prowadzi sprawy kadrowo-płacowe, współpraca z biurem księgowym zminimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

 

KONTAKT

Mapy Google

Adres

ul. B. Chrobrego 22/2
85-047 Bydgoszcz

Czynne

Poniedziałek–Piątek
7:00–15:00

Zadzwoń